top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraKamil Klekar

Nejkrásnější východ slunce na Šerlichu

Aktualizováno: 25. 9. 2019

O tom, že východy slunce jsou něco nezapomenutelného ví snad každý, kdo alespoň jednou ráno brzy vstal a šel se na nějaký podívat.

Ale vstaň si ráno z té hezky vyhřáté postele, když venku je kolem 0°C a tma. To už tak lákavě nezní, a přesně tohle je ta chvíle, kdy většinou zůstane u plánování a nic dalšího se nekoná.


Já měl v hlavě nějaký ten východ už hrozně dlouho. Naposled jsem vyrazil na Dlouhé Stráně, kde je nádherný výhled na Praděd.


Těch plánů od té doby bylo víc než dost. Adršpach, Ostaš, Velký Klínovec, Keprník, ale nic z toho nevyšlo a vždycky zůstalo jenom u nápadu v hlavě.


O to větší jsem měl radost, že jsme se tentokrát domluvili a odhodlali konečně vyrazit.Cesta na Šerlich


Díky tomu, že slunce vychází už později, nebyl ten budík tak hrozný, přece jenom vstávat ve 01:30 nebo ve 04:45 je celkem rozdíl.


Ráno to vypadalo klasicky. Budík, obléknout se, naložit techniku do batohu, připravit snídani s sebou, čaj a kafe do termosky a může se jet. Cestou ještě naložit svou drahou polovičku a vyrážíme směrem Šerlich.


Na místo jsme dorazili v pohodě, jen s malinkým zpožděním, protože slunce už se začínalo cpát v dálce přes horizont. Trochu jsme přidali do kroku, směrem k lyžařskému areálu Zieleniec Ski Arena, odkud se dá krásně pozorovat východ slunce.Východ slunce byl nádherný, v údolí se už začínají dělat mlhy, krásné světlo, skoro bezvětří a krásně uklidněná tichá příroda, do které je slyšet jenom cvakání foťáku.


Pozorujeme východ, do toho pijeme čaj z termosky a dáváme si snídani. No je snad něco lepšího?Není!Ještě chvíli se kocháme, dojídáme ten výborný chleba ve vajíčku, do toho cvakneme fotku na instax, ať z toho máme i nějakou tu fyzickou fotku hned na místě.Mě už to v hlavě ale šrotuje a přemýšlím, co bysme mohli kde ještě vyfotit. Cestou byla spousta hezkých, tmavých cest lesem, kde by teď mohlo být ještě hezké světlo.Cesta na Zemskou bránu


A taky že jo. Koukám, kde paprsky prosvítají skrz listí, kde je hezká cesta, kde to prostě vypadá tak, jak to mám vymyšlené v hlavě. Najednou zastavujeme u krajnice a narychlo cvakneme tuhle fotku. Kolem nás projede jednou auto, trapně se na sebe zatváříme a pokračujeme dál.Potom už vyrážíme směrem Zemská Brána, ještě se trochu pokochat řekou, dokud je to bez lidí. Udělat nějakou tu fotku a poslouchat ten klid a ticho.Tolik k našemu prvnímu společnému východu slunce, který nechtěně vyšel na #denoffline. My teda byli online a vůbec na tom nezáleželo, protože jsme byli šťastný i tak.Takže se mějte hezky, mrkněte na fotky v galerii, a zase někdy. ;)


52 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page