top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraKamil Klekar

Po roce na hradě 🏰. Hrady CZ - Kunětická hora

Aktualizováno: 29. 10. 2019

Po roce zpátky tam, kde to všechno začalo. Hrady CZ byla první akce, první festival, který jsem fotil pro MonsterMusic. Minulý rok to byl Rožmberk nad Vltavou a Bouzov, letos přišla řada na Kunětickou horu.


Trautenberk - HradyCZ 2019 - Kunětická hora - www.monstermusic.cz

No a jaký to teda bylo?


Bylo to stejný, ne špatný, prostě jenom stejný. S tím rozdílem, že pod jiným hradem.


A ikdyž je hlavním dnem festivalu sobota, kdy vystupuje headliner festivalu (letos Kryštof), já mám stejně radši pátek. Areál není přeplněný lidma, jídlo i pití seženete skoro bez front, běhá tu spoustu lidí v maskách... no a potkat indiána jak si dává s kovbojema Jacka se prostě každý den nepodaří.HradyCZ 2019 - Kunětická hora - www.monstermusic.cz

Dalším z důvodů, proč u mě vyhrál páteční program byli jednoznačně Mydy Rabycad. Pro mě tak trochu opožděně, ale jednoznačně největší oběv letošních hradů. O tom že Mydy existují a mají nějaké jméno jsem věděl, ale nikdy jsem je neslyšel naživo. Každopádně to čemu říkají "GLAMTRONIC" bych já nazval spíš jako šílený disko. Skvělý kostýmy, nekonečná show, hodně kouře, světel... prostě super!


Mydy Rabycad - HradyCZ 2019 - Kunětická hora - www.monstermusic.cz

Teď teda k tý sobotě.


Ta se nesla především ve znamení nekonečných front na pití. Přišli "tropy" a ze stání front na pití se skoro stal životní styl. Jednu chvíli to i vypadalo, že se všechny fornty potkají uprostřed areálu, jak byly dlouhé.


Visací Zámek - HradyCZ 2019 - Kunětická hora - www.monstermusic.cz

Co se kapel týče, největším lákadlem byly Kryštof. Dokonce takovým, že během první písničky zkolabovala jedna z fanynek. Celou situaci se však podařilo zvládnout, Richard Krajčo přerušil koncert, upozornil ochranku a zdravotníky a nikomu se nic nestalo.


Dalším překvapením pro mě byla skupina Trautenberk, která se svým "tanzmetalem" pobavila a rozhýbala většinu areálu.


HradyCZ 2019 - Kunětická hora - www.monstermusic.cz

Posledním momentem, takovou třešničkou na dortu, bylo když se během setu Marpa & TroubleGangu objevila Lenny na feat songu Kruh.


Marpo & TroubleGang, Lenny - Hrady CZ 2019 - Kunětická hora - www.monstermusic.cz

To by bylo asi tak všechno. HradyCZ jsou ten typ festivalu, který ničím extra nepřekvapí, ale na druhou stranu ani neurazí. Sám bych ho zařadil do kategorie "not great not terrible".


Teď už mrkněte na galerii a zase někdy. ;)44 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page