top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraKamil Klekar

Mami, byl jsem v televizi!
Přesně tahle zpráva mi přišla 3.10. od Voxela. Co byste udělali vy?


Já si hned zařídil volno v práci a Voxelovi to potvrdil, protože na focení se NE neříká!Sraz před Óčkem v 13.45, pozdravit se, pokecat, nastěhovat věci z aut do studia.


Najednou jsme uvnitř, a já poprvé vidím, jak takové studio vypadá. Nikdy jsem v žádném nebyl, takže taková malá premiéra.


Studio, ze kterého vysílá Óčko je sice menší, ale díky tomu docela hezký, a alespoň nemusíte nikam běhat. Všechno je hned po ruce.


Potkáváme se s moderátory. První z nich je Misty, se kterým se vidíme poprvé, a Filipem Vlčkem, kterého můžete znát z kapely John Wolfhooker.Kecáme. Kluci ladí kytary. Připravují co je kde třeba - tu kabel, tam kabel, všude samý kabel.


Voxel ukazuje booklet nového CD, a tak mám tu čest na to poprvé mrknout. Po chvilce zkoumání zjišťuju, že je tam i moje fotka a mám z toho fakt radost. Celý booklet vypadá skvěle, máte se na co těšit! ;)Převléknout do "pracovního", rychle do maskérny a pro porty, aby byla všechna ta moudra a novinky slyšet.Potom už následuje první živý vstup, představování kapely a nové desky. Ve studiu je super atmosféra. Celé je to spíš takový pokec mezi kamarády, než nějaký rozhovor v televizi.


Po chvilce povídání rychle přeběhnout o pár metrů dál, připravit nástroje a jde se na první živé hraní. Snažím se najít nějaký úhel na fotku, ale moc prostoru mi nezbývá. Kamera na levé straně, další na pravé, a mezi nima ještě kamerový jeřáb.V dalším vstupu následuje předpremiéra nového klipu k písni Milion výmluv. Takže rychle livestream pro fanoušky na Facebook, ať ví, na co se můžou těšit.Po premiéře klipu následovala menší pauzička, kterou jsme využili k nafocení promo fotek celé kapely. Našli jsme si takovou hezkou zeď plnou podpisů. Přestěhoval jsem si nábytek abych se tam vešel, a aby se vešli všichni do záběru. A protože já, ani kluci nemáme rádi takové ty aranžované fotky, tak prostě dělali kraviny, bavili se, a já to fotil."Hele, Kamil... co udělat ještě takovou indie fotku?"


"Indie fotku?"


"No takovou, jak každý kouká někam jinam. Jak je mají ty indie kapely na albech."


"Jasně!"Po "promofocení indie-folk boybandu" se nesmí zapomenout na postování příspěvků a stories o tom, co se děje. Před dalším živým vstupem si krátime čas povídáním o životě, holkách, manželkách a albu.


Na chodbě tma, takže ISO šlo hodně nad limit, na který jsem zvyklý ho posouvat. Ale za tu fotku to stálo. Z koncertů je člověk zvyklý na to, že ty fotky jsou zrnité. A stejně je to teď trendy, a všichni to tam cpou v postprocessu. Já to tam mám alespoň přirozeně. A to se vyplatí!Na chodbě už je dlouhá chvíle a začíná se hecovat.


"Tyvole, co tam naběhnout nahý?"


Přesně tahle věta udělala z folkové kapely, pořádný punkáče.


Hecování slyšeli i moderátoři a hned se toho chytli. Misty v živém vstupu rýpnul do Voxela, že slyšel něco o tom, že budou hrát nazí. Najednou je před nimi kilo a žvýkačky, aby bylo o co se symbolicky vsadit.A jak to vlastně teda dopadlo?


Kdo bral to kilo a žvýkačky?

Takže tak.


Režisér přišel po konci vysílání se slovy, že ho pravděpodobně vyhodí, ale stálo to za to! Moderátoři z toho budou mít zážitek, na který určitě nezapomenou. Stejně jako technici, kameramani, zvukař, maskérka.


A ten gauč?


Ten už podle mě spálili.


Tak zase někdy!
177 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page